PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Zajęcia praktyczne dla studentów stomatologii: propozycja ramowego programu

ms
31-03-2017, 08:02
Zajęcia praktyczne dla studentów stomatologii: propozycja ramowego programu Zajęcia praktyczne dla studentów (foto: pixabya)
Minister zdrowia przygotował projekt rozporządzenia w sprawie ramowego programu zajęć praktycznych dla kierunku lekarskiego i lekarsko-dentystycznego. Jest nowy wykaz rodzajów umiejętności.

Minister zdrowia wskazuje przede wszystkim na "nowe", a tym "nowym" są m.in. nowe dane, które mają się znaleźć w dzienniku praktyk dotyczące np. czasu, w jakim odbywać się będzie praktyczne nauczanie w dziedzinach klinicznych. Wymienione mają być także umiejętności jakie student zdobył w trakcie nauki. Informacje te będą musiały zostać potwierdzone przez opiekuna prowadzącego praktyczne nauczanie w dziedzinach klinicznych w ramach danego modułu. Zaliczenia praktycznego nauczania dokonywać będzie zaś dziekan - na podstawie wpisów w dzienniku praktyk.

Novum stanowi dookreślenie, iż wybrane umiejętności student może nabyć w symulowanych warunkach klinicznych (a także - jak dotychczas - w trakcie zajęć prowadzonych zgodnie z obowiązującym programem studiów).

W wyniku konsultacji przeprowadzonych z przedstawicielami uczelni medycznych dokonano zmian w zakresie przypisania odpowiedniego rodzaju umiejętności poszczególnym procedurom medycznym: „umiejętność A - czynności z nią związane student wykonuje prawidłowo i w pełni samodzielnie" oraz „umiejętności B - student zna zasady wykonywania czynności z nią związanych, potrafi przy nich asystować".

Rozporządzenie ma wejść w życie 1 października 2017 r., w związku z rozpoczęciem cyklu edukacyjnego w roku akademickim 2017/2018. 

Treść projektu rozporządzenia

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH