PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wzorcowe procedury radiologiczne

KCOR/szaft
13-01-2015, 07:56
Wzorcowe procedury radiologiczne Procedury stanowią podstawę tworzenia przez jednostki ochrony zdrowia udokumentowanych roboczych procedur postępowania (fot. infoDENT24.pl)
Ministerstwo Zdrowia opublikowało wzorcowe procedury radiologiczne. Stanowią one podstawę tworzenia przez jednostki ochrony zdrowia udokumentowanych roboczych procedur postępowania, wymaganych przez system zarządzania jakością.

Wzorcowe procedury radiologiczne są opracowywane na podstawie art. 33g ust. 5 ustawy z 29 listopada 2000 r. - Prawo atomowe (t. j. Dz. U. z 2014 r., poz. 1512) przez komisje do spraw procedur i audytów klinicznych zewnętrznych dla uzasadnionych ekspozycji medycznych uznanych za standardowe

Opracowane przez komisje procedury wzorcowe zostały opublikowane przez ministra zdrowia w formie obwieszczeń. Jedno z nich zawiera wykaz wzorcowych procedur radiologicznych z zakresu radiologii - diagnostyki obrazowej i radiologii zabiegowej (Dz. Urz. Min. Zdrowia z 2014 r., poz. 85)

Obwieszczenie zawiera takie procedury jak:

 Radiografia, zębowe
 Radiografia, pantomogram
 Radiografia, zgryzowe-ocena szczęki lub żuchwy
 Radiografia, skrzydłowo-zgryzowe
 Wolumetryczne części twarzowej czaszki

Opis procedury (podzielony na część ogólną i szczegółową) zawiera m.in. : cel procedury, bezwzględne i względne przeciwskazania medyczne do zastosowania procedury oraz opis przygotowania pacjenta do badania. 

Wykaz procedur znajduje się tutaj.

Wzorcowe procedury stosuje się od 1 stycznia 2015 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH