PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wyłudzenia pieniędzy na prenumeratę miesięcznika „Puls”

js
10-07-2015, 09:47
Wyłudzenia pieniędzy na prenumeratę miesięcznika „Puls” Datki na prasę dla medyków? (foto: pixabay)
Oszust lub grupa oszustów wpadła na pomysł zbierania od medyków pieniędzy z rzekomym przeznaczeniem na dofinansowanie miesięcznika „Puls im. prof. Jana Nielubowicza” (kwota jednorazowego wsparcia ma wynosić 50 zł). Przedstawiciele samorządu lekarskiego odcinają się od takiej aktywności.

Maciej Hamankiewicz, prezes NRL nie przesyłał do lekarzy i lekarzy dentystów żadnych pism, w których zwraca się z prośbą o dofinansowanie (w kwocie 50 zł) miesięcznika „Puls im. prof. Jana Nielubowicza”, ani innych wydawnictw izbowych – czytamy w komunikacie wydanym przez biuro prasowe NRL.

- Zalecamy lekarzom i lekarzom dentystom niereagowanie na tego typu prośby i jednocześnie informujemy, że w stosunku do osób, które podszywając się pod prezesa NRL rozsyłają do lekarzy i lekarzy dentystów wspomnianą korespondencję, podjęte zostaną odpowiednie kroki prawne – piszą autorzy informacji i dodają: zwracamy się także z prośbą o niezwłoczne zgłaszanie do Naczelnej Izby Lekarskiej wszelkich przypadków otrzymywania tego typu korespondencji.

O tym, że rozsyłane są listy do lekarzy, w których osoba podająca się za Macieja Hamankiewicza apeluje o dokonanie wpłaty na rzecz miesięcznika „Puls”, wydawanego przez OIL w Warszawie – informują także Andrzej Sawoni, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie oraz Ewa Gwiazdowicz - Włodarczyk, redaktor naczelna miesięcznika „Puls”. Piszą oni: miesięcznik „Puls” jest dostarczany członkom samorządu bezpłatnie. Ani redakcja, ani samorząd lekarski nie zwracają się i nie zwracali się o uiszczanie jakichkolwiek opłat. Nie została też podjęta jakakolwiek uchwała samorządu lekarskiego, w której wyrażano by zgodę na apel o finansowe wsparcie Pulsu ze strony czytelników tego pisma.

Sprawa fałszywego apelu zostaje zgłoszona przez Naczelną Izbę Lekarską do prokuratury.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   OIL Warszawa   Maciej Hamankiewicz   Andrzej Sawoni  

POLECAMY W SERWISACH