PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wspólny lokal, co z odpadami?

szaft
05-02-2014, 13:40
Wspólny lokal, co z odpadami? Wspólny lokal, co z odpadami? (fot. sxc.hu)
Departament Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego apeluje o zgłaszanie przez właścicieli praktyk lekarskich sytuacji, w których z jednego lokalu korzysta wielu wytwórców odpadów. Brak takiej informacji może zakończyć się zgłoszeniem posiadacza odpadów do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a ten - nie jest wykluczone - że nałoży sankcję karną.

Apel UMWP to efekt licznych zapytań w tej sprawie, kierowanych przez Okręgową Radę Lekarską w Rzeszowie. Specjaliści z Departamentu Ochrony Środowiska wskazują na przepisy, które stanowią , iż  „w przypadku korzystania przez wytwórców odpadów ze wspólnego lokalu, dopuszcza się przeniesienie odpowiedzialności za wytworzone odpady na rzecz jednego z nich lub na rzecz wynajmującego lokal.

Jednocześnie lekarze prowadzący prywatne praktyki lekarskie, którzy zawarli pisemne umowy związane z przekazaniem obowiązków w zakresie gospodarowania odpadami, w tym odpadami medycznymi - powinni przedłożyć informację o tym fakcie Marszałkowi Województwa Podkarpackiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH