• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wrocław: dentysta zapłaci 178 tys. zł za źle wstawione implanty?

smn
09-11-2016, 10:37
Wrocław: dentysta zapłaci 178 tys. zł za źle wstawione implanty? Pacjentka żąda odszkodowania za uszkodzony nerw twarzy (fot. pixabay)
Trwa proces wrocławskiego dentysty, od którego pacjentka domaga się 178 tys. zł za źle wstawione implanty.

- Mam uszkodzone nerwy twarzy, wyglądam jak pies, który szczerzy się na kość – cytuje zeznania pacjentki przed sądem Gazeta Wyborcza.

Kobieta leczenie rozpoczęła w 2009 r. - chciała wstawić implant. Jednak dentysta przekonał ją, aby wstawiła nie jeden a ...17. Trwające trzy lata leczenie stomatologiczne kosztowało niemal 100 tys. zł. Problemy zaczęły się pod koniec 2012 r., gdy podczas jednego z zabiegów dentysta wwiercił się powyżej korzenia zęba. Od tamtej pory pacjenta ma sparaliżowaną lewą stronę twarzy, odczuwa też nieustanny ból, puchnie jej oko, przez co ma ograniczone pole widzenia - pisze Gazeta Wyborcza.

Pozwanym nie jest dentysta, tylko PZU, u którego stomatolog się ubezpiecza. Podczas rozprawy pełnomocniczka PZU przekonywała jednak, że w 2009 r., gdy rozpoczęło się leczenie - dentysta nie był ubezpieczony, więc pozew jest niezasadny, a ponadto sprawa jest przedawniona. To może oznaczać konsekwencje finansowe dla denysty.

Wrocławski sąd okręgowy zdecyduje czy argumenty PZU są zasadne.

Więcej: wroclaw.wyborcza.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
proces   leczenie endodontyczne   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH