PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Wreszcie jest: rozporządzenie w sprawie promieniowania jonizującego m.in. w gabinetach dentystycznych podpisane!

ms
13-11-2015, 08:37
Wreszcie jest: rozporządzenie w sprawie promieniowania jonizującego m.in. w gabinetach dentystycznych podpisane! lek. dent. Jolanta Szczurko, członek Prezydium NRL
Jak poinformowała infoDENT24.pl lek. dent. Jolanta Szczurko, członek Prezydium NRL, minister zdrowia Marian Zembala podpisał rozporządzenie w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej.

Taką informację Jolanta Szczurko uzyskała od ustępującego ze stanowiska ministra zdrowia Mariana Zembali, który w siedzibie NRL spotkał się z obejmującym ten urząd Konstantym Radziwiłłem (informacja tutaj).

- Dobrą wiadomością jest fakt podpisania rozporządzenia, o które tak długo walczyliśmy, ale jeszcze lepszą, że przepisy tego aktu odzwierciedlają od dawna zgłaszane postulaty lekarzy dentystów – powiedziała infoDENT24.pl Jolanta Szczurko.

Przypomnijmy, że o głosach przeciwnych oczekiwaniom stomatologów, artykułowanych m.in. przez Polskie Lekarskie Towarzystwo Radiologiczne, pisaliśmy niejednokrotnie.

- Podczas spotkania dwóch ministrów zdrowia, Marian Zembala zasygnalizował to co udało mu się zrobić m.in. w sferze stomatologii w ciągu zaledwie kilku miesięcy urzędowania. Są to m.in. regulacje sprzyjające powrotowi lekarzy dentystów do szkół i wyprowadzające z tych szkół niezdrową żywność, katastrofalną m.in. dla stanu zębów uczniów – wymienia Jolanta Szczurko.

Osiągnięciem jest również formalne zapisanie wymogu, aby w Książeczce Zdrowia Dziecka (novum) obligatoryjnie odnotowywane były także systematycznie prowadzone badania stomatologiczne.

Według Jolanta Szczurko, dobrze się stało, że na stanowisku ministra zdrowia zasiądzie medyk – człowiek, który dużą część swojego zawodowego życia godził z wytężoną pracą w strukturach NRL.

- Chciałabym, aby atmosfera życzliwości i przyjaźni, jaka towarzyszyła nieformalnemu przekazaniu obowiązków pomiędzy ustępującym ze stanowiska Marianem Zembalą, a obejmującym je Konstantyn Radziwiłłem, była w naszej rzeczywistości politycznej nie wyjątkiem, a normą, ale obawiam, że jest to przypadek odbiegający od reguły – dodała Jolanta Szczurko. 

Relacja ze spotkania obu ministrów zdrowia tutaj 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH