PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wraca problem proporcjonalności czasu pracy w konkursach na usługi stomatologiczne

ms
13-03-2017, 11:17
Wraca problem proporcjonalności czasu pracy w konkursach na usługi stomatologiczne Czas pracy dentysty z kontraktem NFZ (foto: pixabay)
Zrezygnowanie z zasady zachowania proporcjonalności czasu pracy w stosunku do etatu przeliczeniowego, bez zakazu prawnego jej zastosowania, doprowadzi do nieracjonalnego wykorzystania czasu pracy lekarzy dentystów – alarmuje Prezydium ORL w Katowicach.

Do takich wniosków skłaniają samorządowców informacje przekazywane przez dyrektora ŚOW NFZ o braku możliwości   kontynuowania udzielania świadczeń zgodnie z porozumieniem zawartym ze ŚIL 8 kwietnia 2016 r. 

Samorząd lekarzy i lekarzy dentystów twierdzi, że doprowadzi to do sytuacji powstania iluzorycznej dostępności lekarza dla pacjentów bez możliwości udzielania przez dentystę świadczeń zdrowotnych (po osiągnięciu limitu wykonywanych w ramach kontraktu procedur).

Zachowanie proporcjonalności czasu pracy lekarza dentysty  do ilości punktów przypisanych na etat, leży w interesie zarówno pacjentów, jak i lekarzy. Powinno ono być uwzględnione i jednoznacznie  zdefiniowane w projektowanym zarządzeniu prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne.

infoDENT24.pl wielokrotnie informował o problemie m.in. w materiałach.
Mniejsza liczba punktów rozliczeniowych – krótszy czas pracy
Bez reperkusji: mniejszy kontrakt - mniejsza liczba godzin prac

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
czas pracy   OIL w Katowicach  

POLECAMY W SERWISACH