PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

WIL o brakach w kodach profesji

ms
13-08-2015, 08:01
WIL o brakach w kodach profesji Uchybienia w słowniku udostępnionym na SZOI (foto: pixabay)
Prezes i wiceprezes ORL w Poznaniu ślą do dyrektora Wielkopolskiego Oddziału NFZ pismo wyłuszczające uchybienia zawarte w słowniku udostępnionym w Systemie Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) dla lekarzy dentystów.

W piśmie, które podpisali prezes ORL dr n. med. Krzysztof Kordel oraz wiceprezesa ORL lek. dent. Andrzej Cisło, czytamy m.in.: w związku z dostosowaniem kodów profesji, zawartych we wpisach na kontach SZOI do  rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej (z 7 sierpnia 2014 r.) w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania –pozwalamy sobie zwrócić uwagę na zawartość słownika udostępnionego w SZOI dla lekarzy dentystów. W tej grupie bowiem brak jest do wyboru pozycji o kodzie  226102- lekarz dentysta z I stopniem specjalizacji.

W ten sposób skonstruowany słownik jest niekompletny. Może to mieć znaczenie, gdyż potencjał świadczeniodawcy jest podstawą budowy profilu oferenta, a specjalizacja I stopnia w stomatologii jest parametrem rankingującym - wskazują autorzy listu.

- Zwracamy się więc z wnioskiem o uzupełnienie tego słownika o wskazaną pozycję - piszą szefowie ORL w Poznaniu do Magdaleny Kraszewskiej, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału NFZ.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Krzysztof Kordel   Andrzej Cisło   OW NFZ w Poznaniu   WIL  

POLECAMY W SERWISACH