PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Wielka Brytania: wybielanie na Grouponie tylko dla dentystów

27-06-2013, 00:01
Brytyjski Groupon nie będzie już zamieszczał ofert dotyczących wybielania zębów przez podmioty, które nie podlegają regulacjom i nadzorowi General Dental Council (GDC) - informuje na swojej stronie dailydealmedia.com.

Prawo w Wielkiej Brytanii stanowi, że wybielanie zębów jest zabiegiem stomatologicznym i jako takie podlega regulacjom GDC. Główna Rada Dentystyczna pełni w Wielkiej Brytanii rolę organu regulującego działalność lekarzy dentystów i pozostałych przedstawicieli zawodów dentystycznych. Zarząd Rady przypomniał, że wyrok uniewinniający kobietę, która nie posiadając wymaganych prawem kwalifikacji, oferowała usługi wybielania zębów, został ostatecznie uchylony. Według GDG, nie można zapominać, że warunkiem wykonania usługi wybielania zębów jest ocena stanu jamy ustnej pacjenta i zapewnienie mu w razie potrzeby właściwego leczenia. Niektórzy usługodawcy, nie będący lekarzami, nie zważają na to zamieszczając oferty promocyjnych usług wybielania zębów na platformach zakupów grupowych - przekonuje Rada.

Czytaj także:

USA: wybielanie zębów tylko przez profesjonalistów

Czerwona kartka za wybielanie zębów uwaga na nadtlenek wodoru

Bielsze zęby dzięki truskawkom?

Kto i jak może wybielać zęby?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Potrzeba prawnego uregulowania tej kwestii była wielokrotnie podnoszona przez unijnych dentystów, którzy wskazywali na to, że produkty o działaniu wybielającym i o wysokiej zawartości nadtlenku wodoru mogą stanowić niebezpieczeństwo dla pacjentów. Efektem tego była akceptacja w ubiegłym roku przez Radę Unii Europejskiej nowelizacji przepisów dyrektywy dotyczącej produktów kosmetycznych, dzięki której prawo wybielania zębów stało się dużo bezpieczniejsze. Przynosi ona korzyści szczególnie pacjentom, którzy samodzielnie zaopatrując się w środki do usuwania przebarwień ze szkliwa u różnych dostawców i poprzez różne kanały dystrybucji, wykonywali takie zabiegi w warunkach domowych.

Wszystkie państwa członkowskie miały obowiązek wdrożenia właściwych przepisów do 30 października 2012 r.

Przypomnijmy, że znowelizowane prawo reguluje zasady dopuszczenia do sprzedaży różnych typów produktów wybielających zęby oraz jasno precyzuje, jak i przez kogo powinno być wykonywane wybielanie zębów.

SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   wybielanie zębów   GDC   Reklama i marketing  

POLECAMY W SERWISACH