• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Weszło w życie rozporządzenie w sprawie podniesienia górnej granicy wieku dzieci uprawnionych do lakowania zębów

ms
03-09-2015, 08:03
Weszło w życie rozporządzenie w sprawie podniesienia górnej granicy wieku dzieci uprawnionych do lakowania zębów Rozporządzenie ministra zdrowia (foto: infoDENT24.pl)
W Dzienniku Ustaw z 31 sierpnia 2015 r. pod poz. 1262 znalazło się rozporządzenie ministra zdrowia z 19 sierpnia 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego.


Od 1 września 2015 r. zabezpieczenie profilaktyczne bruzd lakiem szczelinowym - za każdy ząb  przysługiwać będzie, w ramach NFZ, dzieciom do ukończenia przez nie ósmego roku życia.

Nie jedyna to zmiana uwzględniona w tym rozporządzeniu, gdyż nowe przepisy precyzyjniej określają wymagania dotyczące personelu udzielającego świadczeń w zakresie chirurgii stomatologicznej i periodontologii (w części dotyczącej obsady pielęgniarskiej). Pielęgniarki muszą legitymować się dwuletnim doświadczeniem lub posiadać kurs kwalifikacyjny (szkolenie specjalizacyjne) w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego, ewentualnie odbywać taki kurs (szkolenie).

Kolejna zmiana dotyczy udzielania świadczenia w zakresie naprawy ruchomego aparatu ortodontycznego pacjentom do ukończenia przez nich 13 roku życia. Świadczenie takie (na NFZ) jest udzielane nie częściej niż 12 razy w roku kalendarzowym (nie przysługuje naprawa aparatu ortodontycznego uszkodzonego z powodu nieprawidłowego użytkowania).

 

(kliknij foto - treść rozporządzenia)

Rozporządzenie zmieniające wchodzi w życie w 15 września 2015 r., ale przepisy dotyczące lakowania i aparatów ortodontycznych obowiązują od 1 września 2015 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   ortodoncja   lakowanie  

POLECAMY W SERWISACH