• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W ustawie okołobudżetowej o finansowaniu kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów

ms
12-01-2018, 10:19
W ustawie okołobudżetowej o finansowaniu kształcenia lekarzy i lekarzy dentystów Ustawa okołbudżetowa - środki na szkolenie lekarzy dentystów
W ustawie o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej  na 2018 r. wprowadzono - jak zwykle - przepisy określające finansowanie stażu podyplomowego odbywanego przez absolwentów studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych.

Rezydentury po staremu
Rezydentura jest przyznawana i finansowana przez ministra zdrowia w ramach środków budżetu państwa. W 2018 r., tak jak w latach ubiegłych, rezydentura jest finansowana przez ministra zdrowia ze środków Funduszu Pracy. 

Szkolenia specjalizacyjne po staremu
Minister zdrowia może, w ramach środków budżetu państwa, których jest dysponentem, dofinansować koszty związane ze szkoleniem specjalizacyjnym. W 2018 r. szkolenie specjalizacyjne jest dofinansowywane przez ministra zdrowia ze środków Funduszu Pracy. 

Staże podyplomowe po staremu
Ze środków Funduszu Pracy w 2018 r. (tak jak w latach ubiegłych) są finansowane:
1) staże podyplomowe wraz z kosztem obsługi określonym w przepisach o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz szkolenia specjalizacyjne lekarzy i lekarzy dentystów, o których mowa w przepisach o zawodach lekarza i lekarza dentysty;
2) specjalizacje pielęgniarek i położnych, o których mowa w przepisach o zawodach pielęgniarki i położnej.

Obsługa stażu podyplomowego po staremu
Na organizację, finansowanie oraz zapewnienie warunków odbywania stażu podyplomowego przez absolwentów studiów lekarskich i lekarsko-dentystycznych niezbędne środki w 2018 r. przekazuje marszałkom województw minister zdrowia ze środków Funduszu Pracy (tak jak w latach ubiegłych). Tak jak w latach ubiegłych, nie zmienia się także to, że zadania organizacyjne, związane z obsługą tego zadania obciążają marszałka województwa, a koszt obsługi tego zadania niezmiennie od lat wynosi 123 zł za każdego finansowanego stażystę.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
rezydentury   staże podyplomowe  

POLECAMY W SERWISACH