• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

W Sejmie pytania o koszt e-recept

kan
09-05-2018, 08:00
W Sejmie pytania o koszt e-recept E-recepty tematem interpelacji poselskiej (fot. Archiwum)
Poseł Krzysztof Sitarski złożył interpelację w sprawie projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty. A konkretnie interesują go koszty jakie te zmiany spowodują i kto konkretnie je poniesie, państwo polskie czy Unia Europejska?

Zwiększenie znaczenia telemedycyny leży na sercu posła Krzysztofa Sitarskiego. Już jesienią 2016 roku apelował o zwiększenie znaczenia usług telemedycznych w Polsce. Wtedy też na pytanie - jak daleko zaawansowane są obecnie prace nad aplikacją do tzw. e-recepty - otrzymał od resortu zdrowia odpowiedź, że w ministerstwie trwają prace nad wdrożeniem e-recepty w ramach projektu „Elektroniczna Platforma Gromadzenia, Analizy i Udostępniania zasobów cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych".

Jak wiadomo realizacja tego projektu przebiega w ramach zamówienia publicznego i prowadzona jest w trybie przetargu nieograniczonego na usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia. Instytucją zamawiającą jest Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Poseł Sitarski chciałby się dowiedzieć w jakiej kwocie  elektroniczna platforma umożliwiająca gromadzenie, analizę i udostępnianie cyfrowych zasobów danych medycznych jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej? A jaki koszt poniesie państwo polskie?

Prosi też o wyjaśnienie skąd biorą się opóźnienia, zmiany w treści ogłoszeń, unieważnienia wyboru oferty, wpływające na sprawność wykonania i harmonogram realizacji projektu.

Na kiedy w takim razie przewiduje się realne wprowadzenia e-recepty w Polsce?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Ministerstwo Zdrowia   sejm   e-recepta  

POLECAMY W SERWISACH