PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Uzdrawianie nazewnictwa szkoleń dla lekarzy i lekarzy dentystów

ms
07-07-2017, 09:42
Uzdrawianie nazewnictwa szkoleń dla lekarzy i lekarzy dentystów Szkolenia dla lekarzy i lekarzy dentystów pod nadzorem (foto: pixabay)
Mnogość szkoleń dla lekarzy i lekarzy dentystów nie zawsze idzie w parze z ich jakością. Problem ten dotyczy także nazewnictwa zdarzeń edukacyjnych dedykowanych osobom związanych z ochroną zdrowia.

Naczelna Rada Lekarska przypomniała organizatorom doskonalenia zawodowego o obowiązku stosowania nazw zdarzeń edukacyjnych dedykowanych lekarzom i lekarzom dentystom w zgodzie z ustawą z 7 października 1999 r. o języku polskim (Dz.U. z 2011r. Nr 43, poz. 224 z późn.zm.).

NRL wskazała również, że nazwy nadawane poszczególnym formom kształcenia podyplomowego powinny być formułowane z użyciem naukowej terminologii, powinny także odnosić się do tematu omawianego w programie kształcenia, aby na podstawie tytułu można było poznać przedmiot i zakres zdarzenia edukacyjnego.

Ponadto NRL podkreśliła konieczność zapewnienia przez organizatorów kształcenia zgodności nazwy zdarzenia edukacyjnego i jego deklarowanego programu z rzeczywistym przebiegiem i treścią tego zdarzenia.

Więcej: NRL

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
szkolenia dla dentystów   NRL  

POLECAMY W SERWISACH