• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Uwaga! Szczegółowy instruktaż dla roszczeniowych pacjentów krąży w internecie

en
25-03-2016, 11:44
Uwaga! Szczegółowy instruktaż dla roszczeniowych pacjentów krąży w internecie Prawnicy instruują jak walczyć z dentystami (foto: pixabay)
Pacjent, który podaje dentystę do sądu, może się przytrafić obecnie każdemu, kto prowadzi praktykę stomatologiczną. Bariery formalne, które jeszcze niedawno mogły zniechęcić roszczeniowego pacjenta do działania, w dobie ogólnodostępnego internetu przestały istnieć.

Na Facebooku ogłasza się kancelaria adwokacka, która szczegółowo instruuje niezadowolonego pacjenta, jak należy przygotować akt oskarżenia.

Pomocny prawnik wykłada punkt po punkcie wymogi formalne.
Informuje, jakie dane lekarza dentysty są potrzebne.
Przestrzega, że trzeba mieć dokument rejestracyjny wizyty lekarskiej.
Podpowiada, że warto udać się na drugą wizytę do innego lekarza dentysty, aby uzyskać jego opinię podważającą fachowość wykonanej usługi zdrowotnej. Oczywiście na piśmie.

Wszystkie te kroki mają służyć założeniu sprawy o przestępstwo spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu z art. 157 § 2 Kodeksu karnego.

Z tego tytułu pacjent może uzyskać odszkodowanie i zwrot kosztów poniesionych przy zakładaniu sprawy sądowej. Adwokat zapewnia nawet, że nie ma wymogu, aby prywatny akt oskarżenia był przygotowany przez profesjonalnego pełnomocnika, więc każdy przekonany o swojej krzywdzie pacjent może go sam sporządzić.

Kodeks karny
Zgodnie z art. 157 § 2 k.k. „Kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2„. Zgodnie zaś z art. 157 § 3 k.k. ” (…) jeśli sprawca czynu działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku„

Więcej: bladmedyczny.info

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
błąd dentysty   roszczenia pacjentów  

POLECAMY W SERWISACH