PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Technik dentystyczny „wybawca" z wyrokiem i gronem zadowolonych pacjentów

ms
30-05-2014, 12:40
Technik dentystyczny „wybawca Technik dentystyczny „wybawca" z wyrokiem i gronem zadowolonych pacjentów (foto: freedigitalphotos)
Sąd Rejonowy w Lesznie skazał technika dentystycznego Wojciecha M. na jeden rok i dwa miesiące pozbawienia wolności (karę warunkowo zawieszonego na trzy lata), na zakaz wykonywania zawodu technika dentystycznego oraz prowadzenia w tym zakresie przez dwa lata działalności gospodarczej. Większość pacjentów Wojciecha M. jest zszokowana całą sytuacją. Twierdzą oni, że zawsze otrzymywali pomoc od technika dentystycznego najwyższej jakości.

Wojciech M. głównie wykonywał protezy, ale świadczył także usługi, prawo do realizowania których ma tylko lekarz dentysta. Oskarżony świadomie wykonywał czynności zastrzeżone dla dentysty: pobierał wyciski, dopasowywał protezy i przyjmował pacjentów na fotelu dentystycznym świadcząc inne usługi stomatologiczne. Mężczyzna nie przerwał zabronionej aktywności nawet wówczas, gdy już toczyło się przeciwko niemu postępowanie w sądzie.

Sprawa znalazła się na wokandzie, gdyż technik u jednego z klientów doprowadził m.in. do zaniku kości żuchwy. To był incydent, który zdarzyć się może nawet w najbardziej renomowanej klinice stomatologicznej, ale zdarzył się Wojciechowi M.

Sędzia Dominik Szufnarowski przyznał, że - co do zasady - jakość usług, świadczonych przez skazanego, była bez zarzutu. Pacjenci (głównie osoby starsze i mniej zamożne) nazywały go wybawicielem, bo dzięki niskim cenom, mogły sobie pozwolić na dobrze wykonane protezy.

Sędzia orzekł przepadek na rzecz Skarbu Państwa korzyści majątkowej osiągniętej z przestępstwa (ponad 11 tys. zł). Technik musi również zapłacić 5 tys. zł nawiązki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
proteza zębowa   technik dentystyczny   wyrok  

POLECAMY W SERWISACH