PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Szkolenia specjalizacyjne: formalności po nowemu

ms
05-09-2017, 09:38
Szkolenia specjalizacyjne: formalności po nowemu Formalności przy szkoleniach specjalizacyjnych (foto: pixabay)
4 września udostępniona została instrukcja obsługi Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych (SMK), służącego do rejestracji kształcenia podyplomowego m.in. lekarzy dentystów – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego może być złożone wyłącznie za pośrednictwem SMK. Dotychczasowy system WORS jest już nieaktywny.

W przypadku zamiaru przystąpienia do postępowania kwalifikacyjnego należy:
- założyć konto w SMK, dostępnym pod adresem: https://smk.ezdrowie.gov.pl; 
- uzyskać potwierdzenie swojej tożsamości czyli uwierzytelnienia oraz weryfikacji uprawnień do roli lekarz albo lekarz dentysta w SMK przez właściwą okręgową izbę lekarską, co możliwe jest za pomocą podpisania odpowiedniego wniosku kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP (tzw. podpisy elektroniczne), możliwe jest też złożenie wniosku papierowego (w tym ostatnim przypadku niezbędna jest osobista wizyta z dokumentem tożsamości i ew. prawem wykonywania zawodu we właściwej izbie). W przypadku lekarzy dentystów dysponujących podpisem elektronicznym proces ten jest automatyczny i odbywa się tylko i wyłącznie w SMK,
- złożyć w SMK zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego adresowane do właściwego urzędu wojewódzkiego.

Osoby, które posiadają już konto w SMK i uzyskały weryfikację uprawnień do występowania w SMK w roli lekarz dentysta mają możliwość złożenia zgłoszenia do postępowania kwalifikacyjnego bez konieczności powtórnego zakładania konta w SMK.

W sesji jesiennej 2017 zgłoszenia do postępowania kwalifikacyjnego składa się od 1 do 30 września. Oznacza to, że osoba, która nie posiada konta w SMK i nie ma zweryfikowanych uprawnień, wszystkie czynności opisane powyżej musi wykonać w tym przedziale czasowym.

Należy zwrócić szczególną uwagę na podawany w SMK adres e-mail. Wszystkie informacje dotyczące aktualnego stanu złożonych w SMK wniosków przekazywane są równolegle na założone konto w SMK oraz na podany adres e-mail.

Centrum Systemów Informacyjnych w Ochronie Zdrowia prowadzi infolinię pod numerem: 22 597 09 21

W przypadku wystąpienia trudności z uzyskaniem połączenia z infolinią Systemu Monitorowania Kształcenia Pracowników Medycznych, prosimy o kierowanie zapytań na adres e-mail:  smk-serwis@csioz.gov.pl

Jakie dokumenty złożyć

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia w sprawie specjalizacji lekarzy i lekarzy dentystów, przystępując do postępowania kwalifikacyjnego lekarz dentysta składa do właściwego urzędu wojewódzkiego za pomocą SMK zgłoszenie do postępowania kwalifikacyjnego (wniosek o rozpoczęcie szkolenia specjalizacyjnego) oraz

SŁOWA KLUCZOWE
LDEK   PES   SMK  

POLECAMY W SERWISACH