PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Świadczenia z zakresu medycyny estetycznej tylko dla lekarzy i lekarzy dentystów

ms
12-12-2016, 08:49
Świadczenia z zakresu medycyny estetycznej tylko dla lekarzy i lekarzy dentystów Zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane tylko przez lekarzy i lekarzy dentystów
Ten kto realizuje zabiegi w zakresie medycyny estetycznej, w wielu przypadkach nie musi mieć wykształcenia medycznego. Sytuacja wymknęła się spod kontroli – to trzeba zastopować – uważa NRL.

W czyim imieniu występuje NRL? W obronie pacjentów, a dokładnie ich bezpieczeństwa, bo w obecnej sytuacji zagrożeni są oni następstwami zabiegów medycyny estetycznej, wykonywanych przez osoby nieposiadające odpowiednich kwalifikacji,

Naczelna Rada Lekarska apeluje do ministra zdrowia o podjęcie prac legislacyjnych, które wprowadziłyby przepisy ograniczające udzielanie wspomnianych świadczeń wyłącznie do osób posiadających odpowiednie kwalifikacje (lekarze i lekarze dentyści). Wyłącznie osoby po studiach medycznych dają rękojmię wysokiego poziomu jakości i bezpieczeństwa realizowanych zabiegów.

NRL zwraca uwagę na jeszcze jeden aspekt istniejącej sytuacji - konieczność leczenia skutków niewłaściwego wykonania zabiegów medycyny estetycznej przez osoby niekompetentne, w nieodpowiednich warunkach, lub przy wykorzystaniu nieodpowiednich narzędzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
wybielanie zębów   NRL   estetyka  

POLECAMY W SERWISACH