PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Świadczenia 2014: jak rozliczyć procedurę wypełnienia korony zęba mlecznego?

szaft
09-01-2014, 08:07
Świadczenia 2014: jak rozliczyć procedurę wypełnienia korony zęba mlecznego? Świadczenia 2014: jak realizować procedurę wypełnienia korony zęba mlecznego? (Fot. infoDENT24.pl)
Lekarze dentyści realizujący kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia mieli niewiele czasu na wdrożenie przepisów rozporządzenia dotyczącego świadczeń gwarantowanych, które obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku. Okazuje się, że sam system ich rozliczania nie jest dopracowany do perfekcji. Przekonać mogą się o tym stomatolodzy, którzy chcą rozliczyć procedurę wypełnienia korony zęba mlecznego.

Na problem zwraca uwagę m.in. stomatolog z woj. warmińsko-mazurskiego, który, zastanawia się, dlaczego od nowego roku w systemie "nie ma procedury wypełnienia korony zęba mlecznego i czy w takim razie zęby mleczne należy traktować jak zęby stałe?"

Okazuje się, że problem nie tkwi w szczegółach ministerialnego rozporządzenia, ale w systemie informatycznym. W słownikach świadczeń pojawił się problem ustawienia schematu rozliczeń dla świadczeń stomatologicznych dla w/w świadczenia - schemat ten jest ustawiony na koniec zestawu świadczeń.

Na razie, aby rozliczyć to świadczenie - trzeba zmienić w programie - trybu widoku produktów. Tak przynajmniej sugerują przedstawiciele Funduszu w Olsztynie. Jak przekonują, problem ten został zgłoszony do Centrali Funduszu, a także dostawców oprogramowania - i jest wyjaśniany.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH