• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia: NFZ daje dobre rady dla ubiegających się o kontrakt

ms
24-04-2017, 07:39
Stomatologia: NFZ daje dobre rady dla ubiegających się o kontrakt OW NFZ w Katowice doradza świadczeniodawcom (foto: pixabay)
Śląski OW NFZ dał kilka wskazówek, według których należałoby przygotowywać ofertę konkursową, aby nie narazić się na jej odrzucenie.

Oferta musi wskazywać na możliwość realizowania wszystkich usług z katalogu w danym zakresie świadczeń.

Należy zatem przeanalizować katalog świadczeń w poszczególnych zakresach. W związku z tym jeżeli katalog zawiera:
- usługi związane z leczeniem protetycznym – w przypadku braku własnej pracowni protetycznej należy przedstawić umowę z podwykonawcą w tym zakresie (wersja papierowa umowy powinna być zgodna z danymi ujętymi w formularzu ofertowym),
- zdjęcia RTG (zębowe wewnątrzustne, pantomograficzne lub cefalometryczne) – w przypadku braku możliwości samodzielnego ich wykonania przy pomocy własnego sprzętu należy przedstawić umowę z podwykonawcą w tym zakresie (umowa musi dokładnie precyzować rodzaj zdjęć, a wersja papierowa powinna być zgodna z danymi ujętymi w formularzu ofertowym),
- w przypadku samodzielnego wykonywania zdjęć RTG, aparat musi być uwzględniony w wykazie sprzętu (w lokalizacji lub poza lokalizacją) we wszystkich miejscach udzielania świadczeń. Możliwość samodzielnego wykonywania zdjęć powinna potwierdzać decyzja Państwowego Inspektora Sanitarnego zezwalająca na uruchomienie pracowni RTG w zakresie diagnostyki medycznej. Prosimy o dołączenie stosownego dokumentu do oferty.

W celu weryfikacji kwalifikacji personelu, który dotychczas nie był zadeklarowany w potencjale realizowanych umów, należy dołączyć do ofert kserokopie dokumentacji  potwierdzających dane kwalifikacje, w tym również personelu pomocniczego (asystentka stomatologiczna/higienistka stomatologiczna/pomoc dentystyczna) zgodnie z § 2 pkt 4 załącznika do rozporządzenia ministra zdrowia z 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego  (t.j. Dz.U.2017. poz. 193).

Udzielone odpowiedzi na pytania ankietowe muszą potwierdzać stan faktyczny oraz treść formularza ofertowego.

Kontakt: tel: 41 36 46 245, 41 36 46 246, 41 36 46 234

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kontraktowanie 2017   świadczeniodawcy  

POLECAMY W SERWISACH