PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia: kontraktowanie 2017 – NFZ rozwiewa wątpliwości

ms
06-04-2017, 13:33
Stomatologia: kontraktowanie 2017 – NFZ rozwiewa wątpliwości NFZ wyjaśnia przepisy kontraktowania (foto: pixabay)
W tym przypadku chodzi o wątpliwości interpretacyjne. Czy wszystkie, jakie mają lekarze dentyści? Co do tego chyba są także .. wątpliwości. Ważne, że o to, o co zabiegali przedstawiciele KS NRL – zostało uwzględnione przez kierownictwo Funduszu.

Publikujemy zatem wątki, które zapodała Centrala NFZ, a które dotyczą najczęściej pojawiających się wątpliwości interpretacyjnych, dotyczących przygotowania ofert konkursowych i realizowania świadczeń w oparciu o kontrakty zawierane przez publicznego płatnika.

Oto przykład:
W zakresie: świadczenia ogólnostomatologiczne, w przypadku pytania o zatrudnienie lekarza dentysty specjalisty w wymiarze co najmniej 50 proc. czasu pracy poradni, spełnieniem kryterium jest zatrudnienie zarówno lekarza w dziedzinie stomatologii zachowawczej z endodoncją jak i lekarza w dziedzinie stomatologii zachowawczej.

NFZ informuje także, że zapis zarządzenia:
„§ 8. 1. Dyrektor oddziału wojewódzkiego Funduszu na  obszarze właściwości danego oddziału wojewódzkiego zawiera umowy: (…) na nie więcej niż jeden etat przeliczeniowy w odniesieniu do jednego lekarza i jednej umowy” należy rozumieć, że w ramach jednej umowy lekarz może na wszystkie zakresy świadczeń realizować łącznie wymiar jednego etatu przeliczeniowego.

Z kolei co do treści rozporządzenia ministra zdrowia z 31 sierpnia 2016 r, w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, NFZ przedstawia interpretacje niektórych warunków dodatkowych udzielania świadczeń podlegających ocenie podczas postępowań konkursowych prowadzonych w rodzaju leczenie stomatologiczne:

Kliknij, aby zobaczyć treść 

Kolejne wyjaśnienia poniżej
Przy uzupełnianiu ankiet dotyczących leczenia stomatologicznego należy mieć na uwadze nowelizację rozporządzenia w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

W obowiązującym rozporządzeniu doprecyzowano kryterium dostępności  dotyczące odrębnej aplikacji służącej do bieżącej rejestracji świadczeniobiorców. Oferent spełnia to kryterium jeżeli spełniony został warunek posiadania aplikacji z opcją automatycznego wskazania terminu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   świadczenia gwarantowane   kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH