PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatologia dziecięca: jest korekta wyceny punktowej

kan
28-06-2016, 10:11
Stomatologia dziecięca: jest korekta wyceny punktowej Korekta punktowa stała się faktem
Obowiązuje już współczynnik korygujący wycenę punktową świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia (1,2). To za mało - twierdzą dentyści, mówiący o konieczności  wprowadzenia wskaźnika 2,0.

27 czerwca 2016 r. prezes NFZ wydał zarządzenie nr 51/2016/DSOZ zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne.

infoDENT24.pl pisał już wcześniej o mających wejść zmianach. W najnowszym zarządzeniu prezesa NFZ czytamy:

W zarządzeniu nr 94/2014/DSOZ Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia z 23 grudnia 2014 r. w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne w § 15 zostaje dodany ust. 4 o następującym brzmieniu:

„W przypadku świadczeń udzielonych dzieciom do ukończenia 18. r. ż. w ramach zakresów: świadczenia ogólnostomatologiczne oraz świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. r. ż, wprowadza się współczynnik korygujący wycenę punktową świadczenia, określoną w katalogu zakresów i świadczeń stomatologicznych – 1,2.”.

Przepisy zarządzenia dotyczą postępowań w sprawie zawarcia lub zmiany umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej od 1 lipca 2016 r.

Do postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wszczętych i niezakończonych przed dniem wejścia w życie zarządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu podpisania.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Czytaj także:
Symboliczna korekta wyceny punktowej leczenia stomatologicznego dzieci i młodzieży

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH