PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolog z Raciborza usłyszy wyrok 19 września

smn
14-09-2017, 08:53
Stomatolog z Raciborza usłyszy wyrok 19 września (fot. pixabay)
Dentysta z Raciborza, którzy oszukał Śląski Oddział Wojewódzki NFZ na ponad 220 tys. złotych dobrowolnie poddał się karze. O wymiarze kary sąd zadecyduje 19 września br.

Dochodzenie toczące się w sprawie stomatologa Walerego T. z Raciborza,  infoDENT24.pl wielokrotnie relacjonował: Stomatolog z Raciborza ma ponad trzy tysiące zarzutów

5 września nie doszło do zaplanowanej pierwszej rozprawy. Raciborska prokuratura oskarżyła go o poświadczanie nieprawdy w comiesięcznych deklaracjach składanych do Narodowego Funduszu Zdrowia w latach 2011 oraz 2013-2016. 

W toku postępowania ustalono, że Walery T. prowadzący NZOZ „Przychodnia Stomatologiczna” w ramach działalności gospodarczej zawarł z NFZ – Śląskim Oddziałem Wojewódzkim w Katowicach  umowę o udzielanie świadczeń w zakresie leczenie stomatologiczne. Wprowadzał do systemu NFZ dane za usługi stomatologiczne wykonane podczas wizyt prywatnych, a także dane za usługi stomatologiczne, których faktycznie nigdy nie wykonywał. 

Łączna suma jaką fundusz stracił na rzecz nieuczciwego dentysty wyniosła 220 437, 54 zł. Przedstawiono mu 3 208 zarzutów z art. 271 § 3 kk i z art. 286 § 1 kk. 

Dentysta dobrowolnie poddał się karze. Zaproponowana przez niego wysokość kary  jest zbieżna z oczekiwaniami prokuratury. Śledczy nie podają jednak szczegółów do czasu wydania orzeczenia przez sąd. Wyrok ma zapaść 19 września.

Więcej: naszraciborz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   dentysta_prawo   dentysta oszust   prokuratura  

POLECAMY W SERWISACH