PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolog z Raciborza ma ponad trzy tysiące zarzutów

en
31-05-2017, 09:53
Stomatolog z Raciborza ma ponad trzy tysiące zarzutów Dentysta z Raciborza odpowie za 3208 zarzutów (fot. pixabay)
Materiał zebrany przez Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą i prokuraturę pozwala przedstawić dentyście z Raciborza 3208 zarzutów!

Od października 2016 roku  Wydział do Walki z PG KPP w Raciborzu pod nadzorem raciborskiej prokuratury prowadził śledztwo w sprawie poświadczenia nieprawdy w comiesięcznych deklaracjach składanych do Narodowego Funduszu Zdrowia w latach 2011 oraz 2013 do 2016.

Rok temu pisaliśmy o o tej sprawie. Stomatolog inkasował pieniądze za świadczone usługi komercyjnie, jednocześnie zwracając się do NFZ o refundację.   

Podczas śledztwa ustalono, że dentysta wykazał około 1500 osób jako pacjentów, którzy korzystali w jego gabinecie z usług refundowanych przez NFZ. Udało się przesłuchać około 1300 osób – byłych pacjentów lekarza. Większość z nich zeznała, że nie korzystała w tym gabinecie z usług medycznych refundowanych, gdyż były to wizyty prywatne. Ustalono również, że wykazywane były świadczenia medyczne, które w rzeczywistości nie były nigdy wykonane. Materiał dowodowy zebrany w przedmiotowym postępowaniu pozwolił na przedstawienie lekarzowi łącznie 3208 zarzutów z art 271 § 3 kk i 286 § 1 kk.

Łączna wartość strat w postępowaniu oszacowana została na kwotę ponad 220 000 zł na szkodę NFZ. Okazało się ponadto, że pokrzywdzonych działaniem stomatologa, poza NFZ z siedzibą w Katowicach, jest również kilkudziesięciu jego pacjentów. Wartość strat na ich szkodę oceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Więcej: naszraciborz.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   dentysta oszust   proces   dentysta_prawo  

POLECAMY W SERWISACH