PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Stomatolodzy ocenią platformy do EDM i poradzą, którą wybrać

autonomia-dent.pl/szaft
01-07-2014, 09:03
Stomatolodzy ocenią platformy do EDM i poradzą, którą wybrać Stomatolodzy ocenią platformy do EDM i poradzą, którą wybrać (źródło: Fotolia/PTWP)
Kolejna okręgowa izba lekarska – po warszawskiej i gdańskiej, zdecydowała się zarekomendować członkom platformę do prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej. - „Rekomendacja” Izby w stosunku do programów oferujących oprogramowanie dla stomatologii z pewnością nie przybierze formy wskazania jednego produktu. Raczej będzie to wskazanie wad i zalet wielu produktów – czytamy w komunikacie z posiedzenia Prezydium Komisji Stomatologicznej Wielkopolskiej Izby Lekarskiej.

Przy WIL został powołany zespół do oceny oprogramowania EDM. W zespole są stomatolodzy, jego szefem będzie Przewodniczący Komisji Stomatologicznej WIL - lek. dent. Andrzej Cisło.

- Okręgowa Rada Lekarska uchwaliła stanowisko, w którym duży nacisk kładzie na umożliwienie każdej firmie, chcącej wejść na rynek oprogramowania, przetestowania możliwości komunikacji swej aplikacji z systemem gromadzenia informacji medycznych. Brak takiej możliwości spowoduje, że albo rynek oprogramowania skurczy się dość mocno, albo większość niezależnych programów w zakresie komunikowania się z Systemem Informacji Medycznej (SIM) używać będzie rozwiązań dzierżawionych od niewielkiej grupy firm , który udało się dopracować system przekazywania komunikatów do SIM i odbierania komunikatów zwrotnych - czytamy w komunikacie.

Zespół nie wskaże stomatologom jednego produktu. Jednym z warunków rozmów z jakąkolwiek firmą zdaniem autorów pomysłów winno być spełnianie przez jej oprogramowanie wszystkich wymagań, jakie dokumentacji elektronicznej stawia obowiązujące rozporządzenie dotyczące rodzajów i sposobu prowadzenia dokumentacji medycznej.

System Informacji Medycznej to centralna baza danych, zawierająca podstawowe informacje o udzielonych, udzielanych i planowanych świadczeniach opieki zdrowotnej. Administratorem danych gromadzonych w SIM jest minister zdrowia, a administratorem systemu informatycznego CSIOZ.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH