PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

SSRMZ w końcu działa

szaft
23-01-2014, 09:37
SSRMZ w końcu działa SSRMZ w końcu działa (Fot. sxc.hu)
Kilka dni później niż zakładano, uruchomiony został System Statystyki Resortowej Ministra Zdrowia (SSRMZ). Umożliwia on lekarzom dentystom wywiązanie się z obowiązku sprawozdawczego za 2013 rok.

- Po przeprowadzeniu prac aktualizacyjnych, związanych z przejściem w nowy okres sprawozdawczy, SSRMZ został otwarty dla użytkowników - informuje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. 

System Statystyki Resortowej Ministra Zdrowia planowo miał działać od 15 stycznia. Kilka dni zwłoki CSIOZ nie powinno stomatologom robić różnicy, wszak termin złożenia sprawozdań o pracujących w podmiotach wykonujących działalność leczniczą mija 15 lutego br.

Przypomnijmy, że System Statystyki Resortowej Ministra Zdrowia służy do pełnej obsługi procesu tworzenia, zbierania oraz raportowania sprawozdań. Całość procesu jest realizowana przez Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wraz z jednostkami właściwymi do spraw statystyki wskazanymi przez wojewodę, odpowiednie ministerstwa, instytuty oraz jednostki podległe Ministerstwu Zdrowia, na które został nałożony obowiązek sprawozdawczy. Wszystkie dane są gromadzone w jednym miejscu, przez co możliwe jest ich przeglądanie, monitorowanie oraz tworzenie na ich podstawie różnego rodzaju raportów. 

Link do SSRMZ - tutaj

O szczegółach dotyczących składania sprawozdań czytaj na portalu infoDENT24.pl - tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH