• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNER PORTALU
partner portalu

Środowisko stomatologów walczy o należną reprezentację w samorządzie

ms
10-01-2017, 11:09
Środowisko stomatologów walczy o należną reprezentację w samorządzie Apel o znaczniejszą reprezentację dentystów w samorządzie
Grupa inicjatywna lekarzy dentystów (bez sformalizowanej struktury i kierownictwa) zwraca się do koleżanek i kolegów o podpisanie apelu w sprawie wprowadzenia zmian w ustawie o izbach lekarskich. Chodzi o to, aby decyzje i działania w samorządzie, te dotyczące dentystów, odbywały się z większym, niż obecnie, udziałem przedstawicieli wybieranych przez środowisko stomatologów.

Apel
Jako lekarz dentysta-członek samorządu lekarskiego w pełni popieram projekt zmian w ustawie o izbach lekarskich przekazany przez autorów projektu ministrowi zdrowia i udostępniony na stronie www.stomatolodzy.org.pl.

Podzielam opinię, że specyfika wykonywania zawodu lekarza dentysty, a nade wszystko jego samodzielny status zawodu zaufania publicznego, nakazują takie ukształtowanie reprezentacji lekarzy dentystów, aby wszelkie decyzje i działania w ich imieniu odbywały się z decydującym udziałem przedstawicieli wybieranych na każdym poziomie reprezentacji przez środowisko stomatologów.

Tym samym zwracam się do wszelkich organów: ministra zdrowia oraz rządu RP, władz samorządu, posłów i senatorów o niezwłoczne podjęcie prac legislacyjnych nad nowelizacją ustawy.

Odezwa ta zamieszczona została na stronie stomatolodzy.org.pl.

Projekt zmian w ustawie o izbach lekarskich wraz z uzasadnieniem 

Inicjatorzy zmian w kilku krokach tłumaczą swoją aktywność

Jak skonstruowane są organy izb lekarskich
Zgodnie z art.12 ustawy o izbach lekarskich, lekarze i lekarze dentyści są wybierani do organów IL w liczbie proporcjonalnej do ich liczebności w izbie

Czy ta zasada jest sprawiedliwa?
Przeciwnicy zmian twierdzą, że to słuszna zasada, że każde inne ukształtowanie organów naruszałoby zasadę równości (w tym sensie, że inaczej jedna z grup osiągnęłaby niezasadnie większy wpływ).

POLECAMY W SERWISACH