PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Sprawa dentysty alkoholika tkwi w sądzie

js
11-12-2015, 08:20
Sprawa dentysty alkoholika tkwi w sądzie Dentysta alkoholik ma problemy (foto: pixabay)
Pytanie jest podstawowe: czy w trakcie wykonywania zabiegów dentysta z Radomska był pijany, a jeżeli tak - to w jakim stopniu. Sprawa przeciwko dentyście alkoholikowi toczy się przed Sądem Rejonowym. Skargi pacjentów na uzależnionego lekarza dentystę rozpatruje także OIL w Lublinie.

Jak już informowaliśmy, skargi na dentystę z Radomska złożyła dwójka pacjentów. Mężczyzna i młoda dziewczyna utrzymują, że zostali pozbawienia zębów innych niż powinni być pozbawieni, wszystko za powodu tego, że zajmował się nimi pijany dentysta.

Oskarżony sam przyznał, że jest uzależniony od alkoholu. Po ostatnich problemach z prawem, do których trzeba dołączyć zatrzymanie go przez policję podczas jazdy po pijanemu samochodem, stomatolog poddał się leczeniu w ośrodku zamkniętym.

Miesiące mijały, a sprawa sądowa nie mogła ruszyć z miejsca. Ostatnio podano, że zainicjowano postępowanie, prowadzone przez Okręgową Izbę Lekarską w Lublinie. Było to możliwe po dostarczeniu OIL części dokumentacji medycznej.

Z kolei w Sądzie Rejonowym ostatnio zeznawał biegły, który jednak nie potrafił orzec, czy w chwili wykonywania zabiegów oskarżony był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie (2,7 promila) wykonano po kilu godzinach od zgłoszenia się pacjentów na policję. W chwili obecnej trudno ustalić czy dentysta pił alkohol przed, czy po wykonanych ekstrakcjach.

Okazuje się, że oba zabiegi były przeprowadzone fachowo. Problem w tym, że dentysta wyrwał nie te zęby co powinien.

Przebywający na leczeniu dentysta nieprędko będzie mógł złożyć obszerne wyjaśnienia przed sądem.

Więcej: dzienniklodzki.pl

Czytaj także:
Czarne chmury nad dentystą z Radomska
Dentysta z Radomska znów podpadł
Czy dentysta z Radomska był pijany w pracy?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pijany dentysta   sąd   OIL w Lublinie  

POLECAMY W SERWISACH