PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śmierć w areszcie: dentystka ponownie na ławie oskarżonych

ms
22-04-2015, 08:08
Śmierć w areszcie: dentystka ponownie na ławie oskarżonych Dentystka ponownie przed sądem (foto: freedigitalphotos)
Sąd pierwszej instancji jeszcze raz rozpatrywać będzie kwestię winy i kary dentystki Krystyny M., która nie zapobiegła śmierci głodującego aresztanta z Rumunii.

Przed sądem w Krakowie rozpoczął się ponowny proces trójki lekarzy, oskarżonych w sprawie śmierci rumuńskiego aresztanta, w tym Krystyny M., dentystki i kierowniczki ambulatorium w areszcie.

Claudiu Crulica 33-letni obywatel Rumunii we wrześniu 2007 r. trafił do krakowskiego aresztu. Był on podejrzany o kradzież dokumentów i pieniędzy z konta jednego z sędziów. Aresztant odmówił przyjmowania jedzenia. Po pięciu miesiącach głodówki Rumun zmarł z powodu zapalenia płuc i mięśnia sercowego (wielonarządowa niewydolności organizmu ze względu na skrajne wycieńczenie).

Czytaj także: Czy dentystka mogła prawidłowo ocenić stan zdrowia więźnia umierającego z głodu? 

W pierwszym wyroku sąd w Krakowie uniewinnił Krystynę M., a to dlatego, że jako dentystka nie mogła prawidłowo ocenić stanu zdrowia aresztanta i w porę zareagować. Od wyroku uniewinniającego apelację wniósł prokurator, wskazując m.in., że oskarżona Krystyna M. wiedziała o stanie zdrowia aresztanta i nie podjęła działań zmierzających do jego ratowania.

Z kolei obrońcy dwójki osób skazanych na kary po osiem miesięcy więzienia, w zawieszeniu na dwa lata, także wnieśli apelację, domagając się uniewinnienia dyrektora szpitala w areszcie Katarzyny L. i ordynatora oddziału wewnętrznego Piotra S.

Z tych powodów sprawę winy i kary analizować będzie w drugim procesie sąd pierwszej instancji.

Więcej: fakt.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH