PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śledztwo w sprawie wyłudzenia przez dentystów 795 tys. zł

ms
11-12-2016, 08:52
Śledztwo w sprawie wyłudzenia przez dentystów 795 tys. zł Śledztwo w sprawie wyłudzeń pieniędzy przez dentystów (foto: pixabay)
Podkarpacki OW NFZ wstępnie oszacował, że zapłacił za świadczenia stomatologiczne, których faktycznie nie wykonano, co najmniej 795 tys. zł.

Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie przesłuchała jednego ze współwłaściciela gabinetu dentystycznego, w którym miało dochodzić do nadużyć. W ramach śledztwa mają być zweryfikowane świadczenia realizowane wobec 500 pacjentów. W tym celu wysłano do nich ankiety z zapytaniem czy korzystali, a jak tak - to w jakim zakresie ze świadczeń stomatologicznych w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Od 2014 r. do Podkarpackiego NFZ dotarło ponad 250 zgłoszeń o nieprawidłowościach. Donosili o nich pacjenci, weryfikujący w ZIP realizowane usługi. Na tej podstawie przeprowadzono 2,5 mln kontroli, w wyniku których odzyskano 2,5 mln zł i nałożono 224 tys. zł kar umownych. Najwięcej wyłudzeń dotyczyła właścicieli gabinetów dentystycznych.

Więcej: nowiny24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
OW NFZ w Rzeszowie   dentysta   wyłudzenia  

POLECAMY W SERWISACH