• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śląski NFZ: jak sprawdzać uprawnienia do refundacji protez stomatologicznych

ms
08-08-2016, 08:20
Śląski NFZ: jak sprawdzać uprawnienia do refundacji protez stomatologicznych Protezy: jak sprawdzać uprawnienia pacjentów (foto: pixabay)
W związku z wejściem 1 sierpnia 2016 r. w życie zarządzenia prezesa NFZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne, Śląski OW NFZ zmienił regulamin korzystania z serwisu "Potwierdzanie uprawnień do refundacji protez stomatologicznych".

Dokładne przepisy zawarte są w zarządzeniu prezesa NFZ Nr 57/2016/DSOZ w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne podaliśmy 30 czerwca.

Korzystanie przez świadczeniodawców z dobrodziejstw serwisu interenetowego obwarowane jest wieloma zastrzeżeniami, o których warto zawczasu wiedzieć.

Oto co przekazał do wiadomości dentystom Śląski OW NFZ:
1. Serwis internetowy jest dostępny pod adresem https://ps.nfz-katowice.pl/upr/.
2. Dostęp do serwisu jest możliwy tylko i wyłącznie za pośrednictwem połączenia szyfrowanego TLS w wersji 1.2.
3. Z serwisu mogą korzystać świadczeniodawcy Śląskiego OW NFZ posiadający podpisaną umowę w zakresie świadczeń stomatologicznych.
4. Do korzystania z serwisu niezbędne jest uzupełnienie danych konta na Portalu Świadczeniodawcy o adres e-mail.
5. Do korzystania z serwisu niezbędna jest akceptacja plików cookie (sesyjnych). Tracą one ważność po zakończeniu pracy z serwisem.
6. Do korzystania z serwisu wskazane jest włączenie obsługi JavaScript w przeglądarce internetowej. Przeglądarka z wyłączoną obsługą JavaScript nie umożliwia odświeżenia obrazka zabezpieczającego bez przeładowania całej strony.
7. Do logowania do serwisu należy używać tych samych poświadczeń (kod świadczeniodawcy, nazwa użytkownika, hasło), co do Portalu Świadczeniodawcy.
8. Odpowiedzi na zapytania dokonywane w serwisie są wysyłane na adres e-mail wskazany w ustawieniach konta użytkownika w Portalu Świadczeniodawcy.
9. Użytkownik serwisu ma prawo do sprawdzenia uprawnień do dziesięciu świadczeniobiorców dziennie.
10. Śląski OW NFZ nie wysyła danych osobowych za pośrednictwem poczty e-mail, nie prezentuje ich również na stronach serwisu.
11. Po wysłaniu zapytania należy zanotować numer, pod którym zapytanie zostało zarejestrowane w Śląskim OW NFZ. Będzie on podany w wiadomości e-mail wraz z potwierdzeniem lub zaprzeczeniem prawa do świadczenia.
12. Sprawdzenia dokonywane są tylko wobec świadczeniobiorców ubezpieczonych w Śląskim OW NFZ. W przypadku odpytywania serwisu o osobę ubezpieczoną w innym OW NFZ odpowiedź będzie zawsze negatywna.
13. W przypadku sprawdzenia wykonywanego wobec osoby, która zmieniła Oddział NFZ, odpowiedź może być niepoprawna. Śląski OW NFZ posiada dane dotyczące świadczeń wykonanych dla ubezpieczonych w Śląskim OW NFZ.
14. Serwis służy tylko i wyłącznie do potwierdzania uprawnień własnych pacjentów. Zabronione są próby enumeracji numerów PESEL. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   eWUŚ   kontraktowanie  

POLECAMY W SERWISACH