• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Śląsk: kontrole NFZ znienacka

NFZ, ms
06-02-2015, 08:04
Śląsk: kontrole NFZ znienacka Kontrola NFZ bez zapowiedzi (foto: freedigitalphotos)
OW NFZ w Katowicach poinformował, że teraz będzie powiadamiał świadczeniodawców o kontroli w momencie jej rozpoczęcia. Czyli lepiej już było.

Śląski oddział NFZ zamieścił lakoniczną informację (komunikat nr 14/2015), że począwszy od 30 stycznia 2015 r. każdy świadczeniodawca, u którego będzie przeprowadzana kontrola, zostanie o niej pisemnie poinformowany, najpóźniej w chwili rozpoczęcia czynności kontrolnych. Rozwiązanie to ma na celu dostosowanie sposobu i trybu przeprowadzania kontroli do przepisów rozporządzenia ministra zdrowia z 15 grudnia 2004 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzania kontroli przez podmiot zobowiązany do finansowania świadczeń opieki zdrowotnej ze środków publicznych (Dz. U. 2004. 274. 2723).

W związku z tym - czytamy w informacji - od 30 stycznia 2015 r. komunikat 88/2012 dla świadczeniodawców w sprawie informowania o przeprowadzeniu kontroli planowej traktować należy jako nieaktualny.

Spójrzmy zatem co zawierał komunikat 88/2012. Można w nim przeczytać m.in., że każdy świadczeniodawca, u którego będzie przeprowadzana kontrola planowa, zostanie poinformowany o terminie jej realizacji trzy dni przed jej rozpoczęciem. Informacja ta zostanie przekazana faksem oraz listownie. Powyższe rozwiązanie ma na celu umożliwienie przygotowania się świadczeniodawcy do kontroli, a tym samym stworzenie zespołowi kontrolującemu optymalnych warunków do przeprowadzenia postępowania kontrolnego.

Wynika z tego, że argumentacja, dotycząca konieczności wcześniejszego powiadamiania o kontroli, przestała być aktualna.

O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe SOW NFZ. Na odpowiedź czekamy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH