PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Skąd pieniądze na staże podyplomowe oraz szkolenia specjalizacyjne lekarzy dentystów?

ms
13-11-2017, 12:25
Skąd pieniądze na staże podyplomowe oraz szkolenia specjalizacyjne lekarzy dentystów? Pieniądze na rezydentury (foto: pixabay)
Staże podyplomowe oraz szkolenia specjalizacyjne lekarzy dentystów, a także specjalizacje pielęgniarek i położnych mają być finansowane ze środków Funduszu Pracy – tak wynika z projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na 2018 r.

Zgodnie z art. 29 projektu ustawy, w 2018 r. ze środków Funduszu Pracy będzie finansowana, oprócz stażu podyplomowego oraz szkoleń specjalizacyjnych, również rezydentura. Nie jest jasne jednak, czy zadekretowane kwoty faktycznie obejmują również rezydenturę. W projekcie ustawy, z wyjątkiem źródła finansowania, nie wskazano wysokości środków finansowych, jakie planuje się przeznaczyć na sfinansowanie rezydentury w 2018 r. – niepokoi się NRL.

NRL oczekuje znacznego wzrostu przewidzianych w 2018 r. nakładów budżetowych na finansowanie rezydentur, w szczególności na zapewnienie środków na postulowany przez specjalizujących się lekarzy wzrost wynagrodzeń za pracę.

Stanowisko Nr 20/17/VII

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   rezydentury  

POLECAMY W SERWISACH