PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Separator amalgamatu majaczy na horyzoncie

ms
13-06-2016, 08:04
Separator amalgamatu majaczy na horyzoncie Co z amalgamatem? (foto: pixabay)
infoDENT24.pl relacjonował, że podczas ostatniego posiedzenia CED (Rada Europejskich Lekarzy Dentystów) w zasadzie zaakceptowano postulat, aby od stycznia 2019 r. amalgamat był stosowany wyłącznie w formie kapsułkowej, a każdy gabinet powinien mieć separator amalgamatu. Stanowisko CED skomentował Andrzej Cisło.

Wiceprezes Wielkopolskiej Izby Lekarskiej tak pisze na portalu Autonomia Stoamtologów.

Cóż, zapewne wydatek na zakup i utrzymanie separatora zachodnie korporacje stomatologiczne "zrealtywizowały" sobie jakoś. Może mają jakieś widoki na zrekompensowanie tego kosztu przez wzrost nakładów na programy zdrowotne, które na zasadach ogólnej dostępności dla wszystkich praktyk i przyzwoitej ich wyceny, będą szansą dla wszystkich podmiotów na rynku.

My niestety, obawiam się, nie możemy na to liczyć. Więc dla nas te separatory będą czystym i niezrekompensowanym kosztem.

Jest też jeszcze inne pytanie:  Jakie było nasze polskie stanowisko? Jeśli było odmienne (a tak należałoby zakładać na podstawie uchwał KSNRL) to które państwa i za pomocą jakiej argumentacji zdecydowały, że stanowisko CED jest takie a nie inne?

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
amalgamat stomatologiczny   CED  

POLECAMY W SERWISACH