PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Samorząd lekarski rozważa wprowadzenie skierowań do stomatologów

ŁS
29-04-2014, 11:30
Samorząd lekarski rozważa wprowadzenie skierowań do stomatologów Samorząd lekarski rozważa wprowadzenie skierowań do stomatologów (źródło: Fotolia/PTWP)
Członkowie Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej analizują taki pomysł – potwierdziła Katarzyna Strzałkowska, rzeczniczka prasowa NIL. Warto podkreślić, że chodzi wyłącznie o skierowania do stomatologów-specjalistów.

Jak poinformowała infoDENT24.pl Katarzyna Strzałkowska, pomysł zrodził się po wpłynięciu do zaopiniowania projektu ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych za środków publicznych. Przypomnijmy iż w tym samym dokumencie ważą się losy wprowadzenia skierowań do dermatologa i okulisty, czego Narodowy Fundusz Zdrowia domaga się już od wielu lat.

- W obecnej chwili zbierane są głosy lekarzy dentystów z izb okręgowych oraz przygotowywana jest opinia prawna. Nadesłane materiały będą analizowane podczas najbliższej Komisji Stomatologicznej Naczelnej Rady Lekarskiej, które odbędzie się 5 czerwca - mówi Katarzyna Strzałkowska. 

W chwili obecnej skierowanie do stomatologa nie jest wymagane.

Do tematu oczywiście będziemy powracać.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH