PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Ruszył proces zabójcy dentystów z Opola Lubelskiego

04-10-2012, 06:45
Ruszył proces zabójców dentystów z Opola Lubelskiego (źródło: sxc.hu)
Ruszył proces zabójców dentystów z Opola Lubelskiego (źródło: sxc.hu)
Przed Sądem Okręgowym w Lublinie rozpoczął się proces 68-letniego Zdzisława F. oskarżonego o zamordowanie przed 20 laty w Opolu Lubelskim małżeństwa dentystów i ich opiekuna. Sprawę na wniosek syna zamordowanego małżeństwa utajniono.

Przypomnijmy, że 71-letnia Adela T., 75-letni Mieczysław T. i 45-letni Władysława L. zostali zamordowani 31 lipca 1991 roku. Zabójcy zadali im ciosy w tył głowy. Z mieszkania w kamienicy w centrum Opola Lubelskiego zginęły srebrne monety z okresu międzywojennego, 300 zł, 400 marek zachodnioniemieckich i 12 dolarów. Małżonkowie prowadzili praktykę stomatologiczną i protetyczną. Wraz z nimi mieszkał Władysław L., który pomagał w prowadzeniu domu.

Zwłoki zamordowanych odkryto 4 sierpnia 1991 r. W następnym roku prokuratura umorzyła śledztwo z powodu niewykrycia sprawców. Zabiezbieczone ślady trafiły do archiwum. Dopiero w 2011 r. prokuratura wróciła do sprawy. Ślady trafiły do badań DNA. Okazało się, pięć z nich, znalezionych na miejscu zbrodni należy do Zdzisława F. Nie udowodniono czy działał samodzielnie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
lifeDENT   proces   zabójca dentystów  

POLECAMY W SERWISACH