PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rozporządzenie w sprawie wyboru ofert: głos dentystów ignorowany

en
27-12-2016, 08:10
Rozporządzenie w sprawie wyboru ofert: głos dentystów ignorowany Dlaczego minister zdrowia pominął wnioski samorządowców? (fot. pixabay)
- Minister zdrowia w nowelizacji rozporządzenia w sprawie wyboru ofert, poza poprawieniem oczywistych pomyłek, a i to nie wszystkich, nie wziął pod uwagę postulatów samorządowców. Potrzebna kolejna nowelizacja – krytykuje zmiany, a dokładniej ich brak, Andrzej Cisło, wiceprezes WIL i przewodniczący KS WIL.

Przedstawiony do konsultacji społecznych, projekt nowelizacji rozporządzenia ministra zdrowia z 5 sierpnia 2016 r. dotyczącego szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, i niestety ta nowelizacja, zmienia bardzo niewiele.

Jak zauważa Andrzej Cisło, poza poprawieniem oczywistych pomyłek (jak w części chirurgicznej i w tabeli punktów ujemnych ), wprowadzono tylko jedną zmianę merytoryczną - zmodyfikowana premia punktowa za czas pracy. Teraz premiowane będzie pięć dni w tygodniu po sześć godzin (w tym dwa razy do godziny 18-tej), natomiast w soboty pięć godzin.

W nowelizacji niestety pominięto także oczywiste pomyłki np. w części wspólnej tabeli nr III.

Andrzej Cisło pyta dlaczego nie zostały uwzględnione postulaty samorządowców? (pisał o nich dokładnie infoDENT24.pl). Uwagi zostały zgłoszone jeszcze we wrześniu.

Zdecydowanie należy wystąpić o następną nowelizację, kwituje Andrzej Cisło

Więcej: autonomia-dent.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH