PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Rozporządzenie „konkursowe” – uwagi wciąż te same

autonomia-dent.pl/szaft
01-12-2014, 12:57
Rozporządzenie „konkursowe” – uwagi wciąż te same Andrzej Cisło komentuje projekt rozporządzenia określającego warunki konkursów NFZ (fot. Fotolia/PTWP)
Konieczność uruchomienia przez oddziały NFZ aplikacji umożliwiającej zadawanie pytań przez oferentów, czy zobligowanie komisji konkursowych do wzywania do wyjaśnienia rozbieżności w ofertach, a nietraktowanie niezgodności z góry, jako nieprawdziwych informacji – to tylko kilka z uwag lek. dent. Andrzeja Cisło, do projektu rozporządzenia „konkursowego”.

- Jesteśmy świeżo po konkursie, stąd jeszcze cały czas aktualna jest pamięć o tych momentach, które niepotrzebnie były dużym problemem. Nietrudno więc zebrać uwagi - lek. dent. Andrzej Cisło, wiceprezes Wielkopolskiej Izb Lekarskiej, autor serwisu autonomia-blog.pl.komentuje projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie sposobu ogłaszania o postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, składania ofert, powoływania i odwoływania komisji konkursowej, jej zadań oraz trybu pracy.

Dentysta przypomina, że z większością zapisów projektu środowisko stomatologiczne nie zgadza się od lat. - Ot, choćby z zasadą, że oferent może zmienić cenę aż do końca postępowania - wyjaśnia.

Uwag jest oczywiście więcej. Zdaniem Andrzeja Cisło, katalog informacji, jakie muszą się znaleźć w ogłoszeniu o konkursie, musi być szerszy. W jego opinii, NFZ powinien także uruchomić na potrzeby konkursu aplikację do zadawania pytań przez oferentów.

- Do negocjacji nie można zapraszać wszystkich, gdyż wtedy negocjacje są powtórką procesu składania ofert (skoro można zmieniać cenę) tyle, że bez zachowania reżymu poufności. Należy zobligować komisje konkursowe, aby wzywały do wyjaśnienia rozbieżności w ofertach, a nie traktowały tego jako złożenia nieprawdziwych informacji - pisze stomatolog.

Autor chce także m.in. wyeliminowania możliwości szafowania kwalifikowaniem protestów jako „oczywiście bezzasadnych".

Więcej: autonomia-dent.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NFZ   negocjacje   kontraktowanie   Andrzej Cisło   konkursy  

POLECAMY W SERWISACH