PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Recepty na leki refundowane. Co po 1 stycznia 2017 r.

ms
20-12-2016, 09:08
Recepty na leki refundowane. Co po 1 stycznia 2017 r. Wystawianie recept - wymogi formalne (foto: pixabay)
Wystawanie przez lekarza i lekarza dentystę, którzy nie są lekarzami ubezpieczenia zdrowotnego, recept na leki refundowane po 31 grudnia 2016 r. wymagać będzie posiadania aktywnego konta w portalu NFZ.

1 stycznia 2017 r. wygasną umowy upoważniające do wystawiania recept na leki refundowane.

Wystawanie przez lekarza, niebędącego lekarzem ubezpieczenia zdrowotnego, recept na leki refundowane po 31 grudnia 2016 r. wymagać będzie posiadania aktywnego konta w portalu NFZ.

Osoby uprawnione, na podstawie zawartych z NFZ umów upoważniających do wystawiania recept na leki refundowane, które po 1 stycznia 2017 r. chcą mieć dostęp do pobierania numerów recept refundowanych, powinny skontaktować się osobiście, telefonicznie lub poprzez stronę internetową z oddziałem wojewódzkim NFZ, właściwym co do miejsca udzielania świadczeń opieki zdrowotnej. W ten sposób zainteresowani otrzymają uprawnienia do pobierania numerów recept na nowych zasadach.

Zmiany nie dotyczą lekarzy i lekarzy dentystów ubezpieczenia zdrowotnego, a więc będącymi świadczeniodawcami, z którymi NFZ zawarł umowę o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej, albo którzy są zatrudnieni lub wykonują zawód u takiego świadczeniodawcy.

Więcej: NRL

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
recepty   NFZ   dentysta  

POLECAMY W SERWISACH