PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Raport o gazach i pyłach: urzędy marszałkowskie czekają na dane do końca marca

szaft
04-03-2014, 07:50
Raport o gazach i pyłach: urzędy marszałkowskie czekają na dane do końca marca Raport o gazach i pyłach: urzędy marszałkowskie czekają na dane do końca marca (Fot. PTWP)
Do 31 marca lekarze prowadzący praktyki zawodowe powinni złożyć wykaz zawierający informacje i dane o ilości i rodzajach gazów lub pyłów wprowadzanych do powietrza oraz dane, na podstawie których określono te ilości przy ustalaniu wysokość opłat.

Obowiązek dotyczy wyłącznie właścicieli praktyk lekarskich którzy:
-posiadają pojazd mechaniczny (osobowy lub ciężarowy),
- korzystają z własnej kotłowni (niepodłączone do sieci ciepłowniczej),
- lub korzystają z własnego ujęcia wody (niepodłączone do sieci wodociągowej) 

Zgodnie z ustawą z 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska, zestawienia należy złożyć do końca marca za rok poprzedni. Adresatem raportu jest właściwy urząd marszałkowski oraz wojewódzki inspektor ochrony środowiska.

Właściciel praktyki, korzystający ze środowiska, ustala we własnym zakresie wysokość należnej opłaty i wnosi ją na rachunek właściwego urzędu marszałkowskiego. Jeżeli wysokość rocznych opłat nie przekracza 800 złotych, nie trzeba jej wnosić.

Z bólem przypominamy jednocześnie, że 15 marca mija termin złożenia zbiorczych zestawień danych o rodzajach i ilości odpadów, oraz o sposobach gospodarowania. To obowiązek lekarzy prowadzących praktyki zawodowe, wytwarzających odpady medyczne, z wyjątkiem praktyk funkcjonujących wyłącznie w przedsiębiorstwie podmiotu leczniczego oraz praktyk wytwarzających jedynie odpady komunalne (praktyki stomatologiczne do takich nie należą). Na ten temat więcej czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH