PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Punkty za czas pracy lekarza dentysty w ramach kontraktu z NFZ

ms
11-04-2014, 13:36
Punkty za czas pracy lekarza dentysty w ramach kontraktu z NFZ Punkty za czas pracy lekarza dentysty w ramach kontraktu z NFZ (foto: sxc.hu)
Praca do 18.00, a nawet do 20.00 nie zawsze wiąże się ze statusem pracy w godzinach popołudniowych.

Dodatkowe punkty za pracę lekarza dentysty po południu - kiedy nie przysługują
Lekarz dentysta pracuje w ciągu dnia roboczego przez 6 godzin na pełnym etacie, ale nie przyjmuje pacjentów przez sześć godzin bez przerwy. Obowiązek ten realizuje z przerwą, na przykład według harmonogramu 2 godziny przed południem i 4 godziny po południu (ewentualnie na odwrót) lub 3 godziny do godz. 12.00 i 3 po 12.00. Niezależnie od rozkładu godzin - w tym właśnie dniu warunek popołudniowego dnia pracy nie będzie spełniony, gdyż praca popołudniowa wiąże się z koniecznością przepracowania po godz. 12.00 sześciu godzin.
Niezależnie od wprowadzonych przerw w czasie pracy, harmonogramy z przerwami powinny być zaakceptowane, ale bez dodatkowych punktów za pracę w godzinach popołudniowych.

Dodatkowe punkty za pracę lekarza dentysty po południu - kiedy przysługują
Dodatkowe punkty dostaje się gdy lekarz dentysta pracuje w godzinach popołudniowych (do 18.00) co najmniej 1 dzień w tygodniu na każde 0,5 etatu przeliczeniowego. Jak ten warunek spełnić przy pracy dwóch lekarzy? W tym względzie jest duża dowolność, gdyż należy spełnić warunek co najmniej 4 dni pracy po południu. Tak więc jeden z lekarzy dentystów może pracować przez cztery dni w tygodniu po południu, każdy z nich po dwa dni w godzinach popołudniowych, ewentualnie jeden przez trzy dnia drugi - przez jeden.
Oczywiście pracę można realizować nie tylko do 18.00 ale na przykład od 14.00 do 20.00, wówczas również spełniony jest warunek pracy popołudniowej.

Harmonogram pracy na pół etatu
Lekarz dentysta, pracujący na pół etatu, może realizować obowiązek wynikający z 15 godzin pracy tygodniowo w dowolnym rozkładzie. Na przykład pięć dni pracy po 3 godziny dziennie, dwa dni pracy po 6 godzin dziennie o jeden po 3 godziny dziennie,

Praca w soboty
Dodatkowe punkty za pracę w sobotę można otrzymać przy jednym pełnym etacie, gdy lekarz dentysta pracuje przez cztery dni w tygodniu w dni robocze, a kolejny pięty dzień - w sobotę. Oczywiście dodatkowe punkty za pracę w sobotę nie są warunkowane od dodatkowej pracy w sobotę (ponad 30 godzin w tygodniu pracy).
Dodatkowe punkty przysługują także przy trzygodzinnym czasie pracy w soboty, o ile lekarz dentysta pracuje na pół etatu przeliczeniowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH