PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przeoczona paradontoza kosztowała dentystów 35 tys. funtów

en
08-07-2016, 10:11
Przeoczona paradontoza kosztowała dentystów 35 tys. funtów Odszkodowanie pozwoli naprawić błędy dentystów (foto: pixabay)
Brytyjka Hannah Berry, która wskutek nieleczonej paradontozy może stracić 13 zębów, dostała odszkodowanie w wysokości 35 tys. funtów.

Kłopoty Berry zaczęły się w 2008 r. Odbyła wtedy wizytę u Michaela Espacha z Broadway Dental Practice w East Sussex. Wybierała się na rok do Maroka i chciała przedtem wyleczyć zęby.

Zwłaszcza jeden ząb ją niepokoił. Jednak dentysta stwierdził, że to jedynie nadwrażliwość, mimo że cierpiała już wtedy na zaawansowaną chorobę dziąseł, która była widoczna na wykonanym wtedy zdjęciu RTG.

Po powrocie do kraju zmieniła gabinet i zaczęła być pacjentką dentystki Carmen Turcu-Iorga z Clock Tower Dental Practice w Exeter. Także i tym razem usłyszała, że stan jej jamy ustnej jest dobry, mimo coraz bardziej rozległej choroby przyzębia. Choć mówiła, że czasami jej dziąsła krwawią, usłyszała radę, by nie szczotkować zębów zbyt mocno.

Pacjentka nie wiedziała, że krwawienie jest oznaką choroby dziąseł. Dopiero gdy po zmianie miejsca zamieszkania w 2014 r. trafiła do nowego dentysty w Guildford, usłyszała straszną prawdę, że wskutek dotychczasowych zaniedbań może stracić 13 zębów. A jej stan wymaga nawet półtorarocznego intensywnego leczenia, które nie tylko jest bolesne, ale także niesłychanie drogie.

Przez ostatnie dwa lata Berry toczyła batalię w sądzie przeciwko dwóm poprzednim dentystom. Ostatecznie wygrała 35 tys. funtów odszkodowania, choć żaden z medyków nie przyznał się do winy.

Więcej: mirror.co.uk

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
błąd dentysty   choroby przyzębia  

POLECAMY W SERWISACH