PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Przegrana studentki stomatologii w walce o weryfikację wyniku matury

ws
21-12-2015, 12:37
Przegrana studentki stomatologii w walce o weryfikację wyniku matury Kinga Jasiewicz przegrała w sądzie walkę o weryfikację wyniku matury (foto: pixabay)
Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił powództwo Kingi Jasiewicz o weryfikację wyniku matury z biologii. Maturzystka twierdzi, że zaniżona punktacja z trzech zadań na egzaminie maturalnym uniemożliwiła jej podjęcie stacjonarnych studiów stomatologicznych w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kinga Jasiewicz zdecydowała się na rozpoczęcie płatnych studiów stomatologicznych, które należą do najbardziej kosztownych. Postanowiła jednocześnie walczyć o swoje prawa przed sądem. Niestety okazało się, że walka ta nie przyniosła dla skarżącej oczekiwanych rezultatów.

Studentka, nie była zaskoczona takim wyrokiem. Skomentowała, że sąd pierwszej instancji jest jak lekarz pierwszego kontaktu, często nie jest w stanie wydać prawidłowego orzeczenia. Kinga Jasiewicz zapowiedziała, że będzie się od wyroku odwoływać.

W opinii Kingi Jasiewicz, nie powinna ona ponosić konsekwencji rozbieżności zdań pomiędzy autorem podręcznika, z którego się uczyła, a egzaminatorem, w sposób niepoprawny i zbyt rygorystyczny interpretującym tzw. klucz, co wypaczyło wynik egzaminu.

Studentka stomatologii domagała się od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej przyznania dodatkowo po jednym punkcie za odpowiedzi na trzy pytania maturalne i ustalenia nowego wyniku egzaminu. Limit wynosił 262 punkty, Kindze zabrakło jednego. Studentka chciała także nowego świadectwa maturalnego ze skorygowanym wynikiem egzaminów.

O sprawie infoDENT24.pl pisał niejednokrotnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH