PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Protezy na NFZ: co począć z kolejką, która się wykrusza?

ws
22-02-2016, 10:39
Protezy na NFZ: co począć z kolejką, która się wykrusza? Kolejki do dentysty, jak tworzyć?
Z pytań słanych do NFZ wynika, że kwestia kolejek w gabinecie stomatologicznym wciąż jest wiedzą, jeśli nie tajemną, to enigmatyczną, pełną zakamarków, w które urzędnicza wyobraźnia niestety nie zapuszczała się.

Dentystka tak relacjonuje problem. Jest kolejka oczekujących na protezy, ale pacjenci sami rezygnują, albo okazuje się, że im nie przysługuje proteza, więc trzeba przesuwać pacjentów z innych miesięcy, ale nie tych którzy są zapisani co do miesiąca i co do dnia, więc ich pozostawiam w danym miesiącu i przeskakuję do następnych. Można tak, bo nie chciałabym mieć problemów z niewłaściwym prowadzeniem kolejki oczekujących?

NFZ pryncypialnie
Listę oczekujących należy prowadzić zgodnie z art. 20 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 581).

NFZ wymijająco
Powstałe wolne miejsca na liście w wyniku rezygnacji, czy niestawienia się pacjentów - powinno się w pierwszej kolejności przeznaczyć dla osób oczekujących najdłużej w kolejce.

NFZ karcąco
Jednocześnie zwracamy się z prośbą o stosowanie w zadawanych pytaniach znaków interpunkcyjnych i ogólnych zasad prawidłowej pisowni.

sic!

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kolejki oczekujących   NFZ   proteza zębowa  

POLECAMY W SERWISACH