PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Projekt ustawy o działalności leczniczej: nowa właściwość organów rejestrowych

ms
16-06-2017, 10:56
Projekt ustawy o działalności leczniczej: nowa właściwość organów rejestrowych Zmiany w obszarze działania ORL
Wśród wielu istotnych zmian, które w funkcjonowaniu podmiotów leczniczych zmienić ma projektowana ustawa o działalności leczniczej, jest i ta dotycząca zmienionych właściwości okręgowych izb lekarskich. Na ten aspekt zmian w legislacji zwraca uwagę Andrzej Cisło wiceprezes WIL.

Autor wpisu i właściciel Autonomii Stomatologów wskazuje, że w proponowanym art. 106 ustawy o działalności leczniczej nie bardzo wiadomo dlaczego  zmieniono właściwość izby okręgowej wobec praktyk: z izby właściwej dla miejsca prowadzenia praktyki - na izbę właściwą dla miejsca zamieszkania lekarza.

Andrzej Cisło pisze m.in.: zakładając dość jednak częste przypadki, że na granicy działania izb (a one nie pokrywają się zawsze z granicami województw) lekarz mieszkający w obrębie jednej izby, praktykę prowadzi dajmy na to 20-30 km od domu - na terenie działania innej izby. Trochę to nienaturalne, że wizytacja przed zarejestrowaniem praktyki będzie przeprowadzana przez zespół jednej izby na terenie innej izby - po co ta zmiana?

W Autonomii Stomatologów czytamy także m.in.: zaproponowano jednocześnie dodanie przepisu, w myśl którego na wniosek organu prowadzącego rejestr, właściwego ze względu na siedzibę albo miejsce zamieszkania podmiotu wykonującego działalność leczniczą, organ prowadzący rejestr właściwy ze względu na miejsce udzielania świadczeń zdrowotnych przeprowadza kontrolę podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Andrzej Cisło   ORL  

POLECAMY W SERWISACH