PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prezydium NRL: leczenie stomatologiczne dzieci - współczynnik korygujący 2,0 a nie 1,2

ms
17-06-2016, 21:01
Prezydium NRL: leczenie stomatologiczne dzieci - współczynnik korygujący 2,0 a nie 1,2 Wyższe, ale małe wyceny świadczeń (foto: Fotolia/ PTWP)
Należało się tego spodziewać. Samorząd lekarzy i lekarzy dentystów, recenzując propozycje prezesa NFZ w sprawie wyceny punktowej świadczeń ogólnostomatologicznych, udzielanych dzieciom i młodzieży do ukończenia 18 roku życia - wskazało na konieczność podwyższenia wskaźnika korygującego wycenę z proponowanego poziomu 1,2 do 1,5, a nawet do 2,0.

Sam mechanizm podwyższenia wycen w oparciu o wskaźnik korygujący został zaopiniowany przez Prezydium NRL pozytywnie, jednak jego skala (1,2) została oceniona negatywnie.

Samorząd lekarzy i lekarzy dentystów zaproponował określenie współczynnika korygującego wycenę punktową na poziomie 2,0, ewentualnie jego zróżnicowanie w zależności od wieku (dla dzieci do 12 roku życia - na poziomie 2,0, a dla dzieci od 13 do 18 roku życia minimum na poziomie 1,5).

Prezydium NRL słusznie zwróciło uwagę na fakt,  przygotowywania i debatowania nad zarządzeniem prezesa NFZ, zmieniającym od 1 lipca 2016 r. zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie stomatologiczne mija się z celem, skoro z tą samą datą ma wejść w życie nowe zarządzenie prezesa NFZ w sprawie określenia przedmiotu postępowania i szczegółowych warunków umów w rodzaju leczenie stomatologiczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH