PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prawo do samostanowienia kłóci się ze zdrowymi zębami?

ms
12-09-2016, 10:23
Prawo do samostanowienia kłóci się ze zdrowymi zębami? Cukier prywatną sprawą Polaków
Chciałoby się dodać i ze zdrowym rozsądkiem. Poseł Paweł Skutecki chce wiedzieć, czy minister zdrowia zamierza ulegać rekomendacjom NRL w kwestii spożycia przez Polaków cukru.

Parlamentarzysta uważa, że zdrowie rodaków to ich osobista sprawa i nie wolno nikomu do niego się mieszać.

Paweł Skutecki oburzony jest faktem, że Naczelna Rada Lekarska wzywa ministra zdrowia do podjęcia działań w celu zmniejszenia spożycia przez Polaków cukru. Samorząd lekarski stoi na stanowisku, że ograniczenie spożycia cukru jest najskuteczniejszą metodą przeciwdziałania próchnicy i otyłości.

Poseł przyznaje, że spożywamy go dwa razy więcej niż rekomenduje Światowa Organizacja Zdrowia. Wiedza ta nie uwalnia go od obaw o zawężenie granic samostanowienia obywateli. Wyrazem tych obaw są dość zaskaujące pytania.

Oto one:
Czy pan minister zauważa ewidentny konflikt między prawami człowieka, prawem do samostanowienia, a tendencjami samorządu lekarskiego do narzucania nawet tak intymnych regulacji jak sposób odżywiania się Polaków?
Czy pan minister zamierza ulegać rekomendacjom NRL w tej kwestii?
Proces produkcyjny produktów żywnościowych wykorzystujących cukier ma zwykle alternatywę w postaci substancji chemicznych takich jak aspartam i inne słodziki. Czy pan minister uważa, że są one mniej niebezpieczne dla zdrowia niż cukier?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
cukierki na próchnicę   dieta   NRL  

POLECAMY W SERWISACH