PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Prawna pomoc dla dentysty

en
30-03-2016, 12:24
Prawna pomoc dla dentysty Prawnik pomocny dla dentysty (foto: pixabay)
Dentyści, którzy należą do Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, mogą otrzymać szybką i bezpłatną pomoc prawną.

Rodzaj pomocy
W ramach tej pomocy udzielane są porady i konsultacje (do trzech w miesiącu, ale nie więcej niż 12). Poza tym można otrzymać opinię prawną, czyli analizę problemu i propozycję najlepszego rozwiązania według odpowiedniej normy prawnej; analizę prawną, tj. dostosowanie przesłanego dokumentu do potrzeb dentysty oraz imiennego dokumentu prawnego. Może to być wezwanie do zapłaty, pozew, odpowiedź na pozew, sprzeciw, wniosek w postępowaniu nieprocesowym, zabezpieczającym czy egzekucyjnym. Także w przypadku tych dokumentów obowiązuje limit świadczeń do dwóch w ciągu roku, każdorazowo objętość sporządzanego dokumentu nie może przekroczyć 10 stron.

Zakres pomocy
Prawnicy udzielają pomocy w kwestiach związanych z wykonywaniem zawodu dentysty (sprawy karne i dyscyplinarne, ochrona dóbr osobistych, obrona przed roszczeniami deliktowymi, dochodzenie roszczeń z umów, prawo pracy, prawo ubezpieczeń społecznych, prawa rzeczowe na nieruchomościach służących do wykonywania zawodu) oraz w sprawach związanych z dziedzinami prawa: karnego i wykroczeń, konsumenckiego, ubezpieczeniowego, sąsiedzkiego, rodzinnego, spadkowego, administracyjnego, ochrony danych osobowych, praw rzeczowych na nieruchomości będącej miejscem zamieszkania.

Pomoc nie jest udzielana, w przypadku dentysty, który wszedł w spór prawny pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, jeśli prawo uznaje to za wykroczenie lub przestępstwo oraz gdy stomatolog wykonywał zawód bez wymaganych prawem zezwoleń czy certyfikatów.

Więcej: oilwaw.org.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   prawo stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH