• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Praktyka zawodowa, czy podmiot leczniczy. Na co postawić i dlaczego? cz. II

ms
23-01-2017, 08:00
Praktyka zawodowa, czy podmiot leczniczy. Na co postawić i dlaczego? cz. II Co wybrać? Praktyka zawodowa, czy podmiot leczniczy.
Dentysta – przedsiębiorcą? Jeśli tak, to jedna z pierwszych decyzji, jakie należy podjąć dotyczy wyboru formy prowadzenia działalności leczniczej. Głęboki namysł wskazany, wszak pierwszy krok determinuje szereg dalszych kwestii: od warunków lokalowych, aż po wpis podmiotu wykonującego działalność leczniczą do właściwego rejestru.

Lekarz dentysta – przedsiębiorca może wykonywać działalność leczniczą w dwóch formach:
- jako praktyka zawodowa (indywidualna bądź grupowa praktyka lekarska);
- jako podmiot leczniczy.

Takie rozwiązania wprowadziła m.in. ustawa z 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, która zastąpiła ustawę o zakładach opieki zdrowotnej. Warto przypomnieć, że na podstawie wdrożonych wówczas przepisów od 1 stycznia 2012 r. NZOZ-y przestały istnieć, zastąpiły je podmioty lecznicze.

Uwaga jednak, decyzja o wykonywaniu działalności leczniczej w jednej z wymienionych form, pociąga za sobą szereg następstw, często uniemożliwiających dalszy rozwój gabinetu.

Praktyka zawodowa czy podmiot leczniczy? Mecenas Arkadiusz Jóźwik przedstawia zagadnienia związane z uruchomieniem i prowadzeniem praktyki zawodowej (o podmiocie leczniczym pisze tutaj).

POLECAMY W SERWISACH