PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Praca w dentobusie – na jakich zasadach?

ms
18-12-2017, 09:23
Praca w dentobusie – na jakich zasadach? NRL w sprawie dentobusów
OW NFZ zapraszają dentystów do pracy w dentobusach, ale jak ta praca ma wyglądać - wiadomo niewiele. Obawy w tym względzie wyartykułowało Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej.

Prezydium NRL wyraziło zaniepokojenie brakiem regulacji, które określają jasne zasady pracy w mobilnym gabinecie stomatologicznym, jakim jest dentobus.

W ocenie tego gremium trzeba postawić pytanie o możliwość zapewnienia równej dostępności dzieci i młodzieży do świadczeń udzielanych w dentobusie.

Zastrzeżenia Prezydium NRL budzi niewyłączenie świadczeń udzielanych w dentobusie z wymogu posiadania odrębnej aplikacji służącej do bieżącej rejestracji świadczeniobiorców drogą elektroniczną, ze zwrotnym automatycznym wskazaniem terminu. Z uwagi na „mobilność” dentobusu oraz duży obszar, na jakim ma funkcjonować, zapewniając dostępność do świadczeń (całe województwo), utrzymywanie tego kryterium wydaje się niezasadne.

Wymóg ten określony jest w obowiązującym rozporządzeniu w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej (w tabeli nr 2 „Leczenie stomatologiczne – część wspólna” w pkt. III pn. „Dostępność” kryterium).

Prezydium NRL uważa jako nieuzasadnione premiowanie za realizację umowy w zakresie świadczenia ortodoncji, świadczenia stomatologicznej pomocy doraźnej czy świadczeń ogólnostomatologicznych dla dzieci i młodzieży (w ramach kryterium kompleksowości - świadczeniodawców udzielających świadczeń w dentobusie).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
NRL   dentobus  

POLECAMY W SERWISACH