PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Powikłania po usuniętej ósemce – sąd w „Sprawie dla reportera”

ms
10-07-2017, 10:34
Powikłania po usuniętej ósemce – sąd w „Sprawie dla reportera” Elżbieta Jaworowicz w programie „Sprawa dla reportera”
Problemy zdrowotne po zabiegu stomatologicznym zdarzają się. Takie nieszczęście przytrafiło się Ewie Tiałkowskiej, która straciła głos po ekstrakcji ósemki.

Dlaczego ten przypadek był omawiany przez Elżbietę  Jaworowicz w programie „Sprawa dla reportera”?

Chodzi o to, że po siedmiu latach od zdarzenia poszkodowana nie uzyskała zadośćuczynienia. Straciła zatrudnienie (była lektorem języka angielskiego), nie może pracować.

Widzowie mogli wysłuchać jak wielki ból towarzyszył Ewie po nieudanym zabiegu.

O co walczy rodzina poszkodowanej i ona sama? O odszkodowanie od ubezpieczyciela, który przez siedem lat odmawia wypłacania pieniędzy, bo sprawa sądowa jest w toku, a więc wyrok jeszcze nie zapadł.

Rodzina Ewy Tiałkowskiej nie ma pretensji do lekarza o to co się wydarzyło. Nie mogą pogodzić się jednak z tym, że przez tyle lat dentysta nie przyznał, że kalectwo pacjentki wynika z nieudanego zabiegu.  Taka postawa uniemożliwia ostateczne uzyskanie odszkodowania przez zrozpaczoną kobietę.

Przy okazji wypowiedziane zostały sądy, które zapewne zbulwersują środowisko lekarzy dentystów. Prawnik Roman Sklepowicz stwierdzi, że w komisjach orzekających o winie lekarzy i lekarzy dentystów zasiadają ich koledzy, a więc bronią kumpli i on - jako prawnik, nigdy z nimi nie wygra. Dodał, że w sprawie Ewy Tiałkowskiej nie trzeba udowadniać winy, bo skutek jest widoczny.

Dentysta chirurg, oskarżany o spowodowanie kalectwa, poinformował, że nie weźmie udziału w programie, bo nie zabiera głosu w sprawie aż do zakończenia się postępowania sądowego.

Widzowie programu Elżbiety Jaworowicz mogli przekonać się, że skrzywdzona przez los została młoda kobieta, którą na co dzień opiekują się starsi już rodzice i której dziadek – żołnierz podziemia AK stracony został w 1942 r. przez hitlerowców. 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
sąd   błąd dentysty  

POLECAMY W SERWISACH